تعطیلات مبارک، آتلانتیس نئو رسید!

بعد از خواندن عنوان، شما ممکن است فکر کنید به اینکه،

درسته برایان، سرت به جایی خورده یا این هفته داروهاتو نخوردی؟ میدونستی که،  آتلانتیس قبلا منتشر شده، درسته؟!؟

مطمئن باش من خوبم، فراموشی و نسخه دارویی هم ندارم… هومم، اون یکی رو باید چک کنم… شوخی به کنار، اجازه بدهید توضیح بدهم

انتشار اصلی در برابر قابلیت هاتفلیکس در مقابل انشار موقت

میخواهم که این نکته رو روشن کنم که اندیور یک انتشار غلطان است و اینکه تغییرات و بروزرسانی‌ها روی ایزوهای ما فقط روی تجربه‌ی نصب تاثیر گذار هستند و همچنین یک بروزرسانی از نسخه‌ی آفلاین‌مان. ما پکیج‌ها را به هیچ وجه نگه نمی‌داریم. عدد انتشار در نام ایزو، فقط به سال انتشار تابع تعداد انتشارها در آن سال اشاره میکند. با این وجود، حالا بیایید به نسخه آتلانتیس نئو برگردیم و ببینیم چه اتفاقی در حال رخ دادن است:

نسخه اصلی نسخه آتلانتیس اخیر یک نسخه اصلی بود که بسیاری از بهسازی‌ها و ویژگی های جدید ساخته و پرداخته‌شده به وسیله تیم توسعه‌دهندگان‌ما را در بر می‌گرفت به همراه جدیدترین آپدیت‌های ریشه‌ای از پکیج‌های اصلی. یک نسخه اصلی همچنین با یکسری والپیپر‌های جدید و نام‌های جدید مورد الهام از فضاپیماهای واقعی یا تخیلی گرامی‌داشته می‌شود.

ویژگی هاتفلیکسیک ابزار انتقال دهنده‌ست برای تیم توسعه‌دهنده تا بتوانند یکسری تعمیرات را برای باگ‌های کوچک داخل یک ایزوی منتشر شده قرار بدهند.

این تعمیرات می‌توانند، مشکلات رفع شده توسط ما یا اسکریپت‌های اصلاح‌کننده مشکلات پکیج‌های اختصاصی‌ای که به دیگر پکیج‌های موجود در ایزو نیستند باشد.

میتونید آنرا به عنوان یک باند کمک‌های اولیه درنظر بگیرید به این معنی که تعمیرات و اصلاح‌های انجام‌شده با این ویژگی، صرفا یکسری پچ‌های موقت هستند.

انتشار موقتیک انتشار موقت یک ورژن جزئی از یک نسخه اصلی را منتشر می‌کند، بدون افزودن ویژگی‌های جدید و یا والپیپرهای جدید. اصلاحاتی که این نسخه‌ها در بر دارند، راه حل معکوسی هستند بنا بر یک تعمیر درجریان و/یا یک اصلاح باگ درجریان یا تغییراتی که بر روی رفتار دیگر پکیج‌ها در ایزو نیز مؤثر هستند. البته، با این تغییرات، آنها همچنان تمام بروزرسانی‌های ژرف پکیج‌ها را اعمال می‌کنند.

ما حداکثر دو ایزوی موقت را بین انتشارهای اصلی، نشر خواهیم داد البته اگر نیاز باشد. این بدان معناست که هر بروزرسانی اصلی، حتما قرار نیست که دو نسخه موقت داشته باشد. امکان آن هست که بنا بر زمانبندی و موقعیت، فقط یک نسخه انتشار موقت داشته باشیم.

این انتشارها، نام جدیدترین نسخه اصلی را بهمراه خواهند داشت به انضمام واژه نئو و نوا.

به طور روشنی، در ارتباط با تم فضایی‌مان، ما الهاماتان برای نام‌گذاری این انتشارات را از دنیای هوا و فضا خواهیم گرفت. همه بوئینگ ۷۳۷ موفق و مدل تجدید نظرشده‌شان آن ۷۳۷ مکس را می‌شناسند، یا ایرباس را  با نام مدل موفق نظیر آن A320 که نسخه تجدید نظر شده  آنرا A320 نئو می‌نامیم…

درباره کاهش حجم بار چطور؟

خوانندگان نکته‌سنج میان شما، ممکن است این نکته را دریافته باشند که من درباره کاهش حجم کار برای تیم توسعه‌دهنده با افزودن ویژگی هاتفلیکس در اعلامیه انتشار آتلانتیس نوشته‌ام. پس در اینصورت، چطور این نسخه‌های موقت با آنها مطابقت پیدا می‌کنند؟ آنها باعث ایجاد فشار و کار بیشتری برای تیم توسعه‌دهنده نمی‌شوند؟

خب، هم بلی و هم خیر؛ توضیح خواهم داد.

همانطور که می‌دانید، پچ‌های هاتفلیکس معمولا یک نتیجه از اصلاحات برای باگ‌ها توسط توسط تیم توسعه و نیز راه‌حلی برای باگ‌های این‌چنینی از طرف کاربران است. بنابراین، این پچ‌ها می‌توانند بسرعت بیرون‌داده شوند که این مدیون انجمن کاربران باذوقی است که ما و کل اجتماع لینوکس داریم.

با انتشار نئو و نوا، تیم توسعه نسبتاً کار ساده تری برای پیاده‌سازی اصلاحات و تغییرات ریشه‌ای پیش رو دارد. از آن جهت که آن‌ها در تعداد کمتر هستند، قابل بررسی ساختن و به تبع نگهداشت‌پذیری ایشان بهتر خواهد بود. به عنوان یک قانون، ما تنها تغییرات و اصلاحات را با یک انتشار موقت انجام خواهیم داد که موجب می‌شود کار بیشتر پیشرفت بکند. در پایان، این همچنین کار ما را برای ویژگی‌های ایجاد شده توسط  ما برای یک انتشار اصلی ساده‌تر خواهد کرد.

و نیز، آن حجم اطلاعیه‌های انتشار ما را کاهش خواهد داد و به موجب آن، مترجمان ما را از یأس و نومیدی شدن نجات خواهد داد…

تیم همچنین در حال کار بر روی یک شیوه برای ایجاد اتوماتیک این ایزو‌هاست و موارد اولیه بسیار امیدوار کننده هستند، اما درباره آن در آینده نزدیک به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

نسخه آتلانتیس نئو

ما پیشنهاد میکنیم که لیست کامل ویژگی‌های اعمال شده با آتلانتیس را اینجا بخوانید،

آتلانتیس نئو با این اصلاحات در بالای لیست اصلی ارائه خواهد شد:

  •  درصورت سرعت بد اینترنت، پکمن انجام پروسه را متوقف نخواهد ساخت، دال بر اینکه نصب ناموفق خواهد بود. به جای آن، تا حداکثر شش بار برای دریافت پکیج‌ها تلاش خواهد کرد. این کار، وقوع یک نصب ناموفق را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

  •  نصب‌های رمزگذاری شده با ‌BTRFS‌ حالا با انتخاب پارتیشن SWAP و قابلیت hibernate نیز بخوبی کار می‌کند. تشکر فراوان از مدیر و عضو تیممان Dalto.

  •  باجی به کاربر اجازه دسترسی به منوی پاور را بعد از hiberante کردن نمی‌دهد و قابلیت suspend نیز اکنون با افزودن gnome-power-manager بصورت پیشفرض حل شده‌است. یک تشکر بزرگ از انجمن Big Daddy Linux برای مطرح کردن این باگ در طول چالش هفتگی توزیع در هفته چهل و نه.

  •  کالامارس اکنون اجازه نصب روی سیستم‌هایی با رم کمتر از ۲ گیگابایت را می دهد. این می‌تواند روی ماشین‌های مجازی به کار بیاید.

  •  پکیج Virtualbox-ext-oracle از ریپازیستوری ما بنا به اینکه توافق لایسنس اوراکل اجازه بازنشر را نمی‌دهند، حذف شده‌است.

  •  Power-profiles-daemon، تی‌ال‌پی را برای سازگاری بهتر با تنظیمات ضعیف و مینیمال پیشفرض جایگزین کرده‌است. برای کاربران گنوم و پلاسما، power-profile-daemon در تنظیمات دسکتاپ یکپارچه‌سازی خواهد شد.

یک غافلگیری کوچک به مناسبت کریسمس

معمولاً، بهبودها و اصلاحات لیست شده در بالا، باید در انتهای اعلامیه یک انتشار عادی نئو بیایند. اما آتلانتیس نئو اولین نسخه موقت در مدل جدید انتشار ماست. و بدلیل اینکه ما در فصل تعطیلات هستیم، ما یک غافلگیری کوچکی برای شما افزوده‌ایم.

  •  LxDe به عنوان یک گزینه به منوی دسکتاپ ما اضافه شده و با یک ستاپ ساده نصب خواهد شد.

  •  Openbox با یک ستاپ ساده و طراحی جزئی به نسخه‌های انجمن ما اضافه شده‌است.

  •  Qtile به نسخه‌های انجمن ما افزوده‌شده‌است. این WM طراحی شده با پایتون، همچنین به انضمام یک تم ساده و یک ستاپ پایه‌ای اعمال خواهد شد که برای شما یک شروع خوب با‌ WMها خواهد بود.

ما همچنین مایل هستیم که از توسعه‌دهندگان انجمنمان برای سخت‌کوشی و ثبات قدمشان در ساختن این نسخه‌ها و نیز از انجمن برای ارائه بازخورد هنگام تست تشکر بعمل آوریم.

«برای ما، یکایک شما یک ستاره تابنده گرانبها هستید که تلاش خاضعانه ما را منور میسازد»

 تیم اندیور او اس

علیرغم احساس عمومی ما که همه گوشه چشمی به ۲۰۲۱ داریم، برای ما، این سال یک سال فوق‌العاده بود که برای ما یک جامعه مشتاق در حال گسترش و دوست‌داشتنی به ارمغان آورد. این یک امتیاز واقعی‌ست که توسط جمعی از افراد خارق‌العاده توسط شما احاطه شده باشیم.

احتمالاً ما نمی‌توانیم غایت سپاسگزاری‌مان را برای پشتیبانی و عشقی که شما در ۲۰۲۱ به ما انتقال دادید، بیان کنیم. هیچ کلمه‌ای در هیچ زبانی نیست که بتواند به حق آنچه شما کردید را ادا کند. اما من قصد دارم که بهترین روش را از توانایی‌های محدودم برگزینم از جهت ماندن در تم فضایی‌مان، ما آن‌هایی هستیم که اطلاعات جدید را به فضا می‌فرستیم اما شما…

شما آن ماهواره‌هایی هستید که بطور شگفت آوری چست و چابک بدور ما می‌چرخید و کد ما را با عشق و شور و شوق در می‌آمیزید و به بینهایت و فراتر از آن منتقل می‌سازید و به توزیع آن گرمای بارز و روشن و نیز آن چهره استقبال کننده را می‌دهید.

برای ما، تک تک شما یک ستاره تابنده گرانبها هستید که بر اندیور خاضعانه ما می‌تابید… سپاس از شما بخاطر گرما، عشق، شوق، حکمت و نورتان… چرا که بدون آنها، اندیور او اس هیچ‌گاه نمی‌توانست مانند چنین روزی بزرگ و قدرتمند باشد.

تعطیلات همگی مبارک و به امید یک بازگشت خارق‌العاده به سفرمان در ۲۰۲۲!

می‌توانید آتلانتیس نئو را از اینجا دریافت کنید.

Connect with us:
Categories: Persian